+420 734 578 061

Drevené regály

Vyberajte tu
Drevené regály
Drevené regály sú neoddeliteľnou súčasťou našej regálové ponuky. Od ostatných regálov sa okrem materiálu líšia svojím účelom použitia a priestorom pre umiestnenie a užívanie regálu. Kým plastové regály sú používané hlavne vo vlhkých prostrediach, regály kovové sú určené pre vybavenie väčších skladovacích priestorov s dôrazom na veľkokapacitné skladovanie, prípadne skladovanie ťažkých a objemných predmetov, drevené regály plní funkciu odlišnú.
Používajú sa najmä v interiéroch - kuchyne, špajze, chodby, knižnice alebo detské izby, firemné kancelárie, pracovne atď. Sú vhodné aj ako úložné alebo prezentačné (nákupný) regály menších predajní (malé obchody s potravinami, trafiky, obchody so zdravou výživou atď. ) a ďalších nebytových priestorov. Kladie sa tu väčší dôraz na estetiku, preto hrá v tomto prípade výrobok z dreva, ako prírodného a ušľachtilého materiálu, podstatnú úlohu. Väčšina regálov z našej ponuky je vyrobená z borovicového dreva, ktoré je vďaka svojej všestrannosti vhodné práve pre výrobu nábytku a regálov.
 
Drevené regály
Najviac používaním a najpredávanejším typom je celodrevený policový regál. Police v tvare obdĺžnika alebo štvorca umožňuje použitie regálu pre takmer akýkoľvek účel s ohľadom na maximálnu prehľadnosť a efektivitu skladovanie tovaru. Plocha políc môže byť tvorená celú súvislú doskou alebo niekoľkých latkami. Regály z látok sú používané napr. pre predmety s vyšším objemom a nižšou hmotnosťou. Do tejto kategórie patria aj ponúkané šatníky.
Ďalším typom sú masívne regály so širokými latkami alebo plnými policami. Tieto regály sú využívané pre svoju vyššiu úžitkovú hodnotu - väčší rozmer, možnosť ukladania predmetov s vyššou nosnosťou. Vizuálna stránka je tu tiež na vysokej úrovni. Do kategórie drevených policových regálov sú zaradené tiež regály kombinované - Dedalo. Sú tvorené policami z dreva alebo opracované lakované drevotriesky a kovových alebo plastových stojok. Výhodou kombinovaných regálov je vyššia nosnosť na policu a veľmi jednoduchá montáž / demontáž. Špeciálnu kategóriu tvoria botníky, napr. Jednoduché a praktické botníky
 
Drevené regály
Z drevených regálov je možné kompletizovať regálové zostavy, a to spojením jednotlivých regálov bežnými skrutkami. Súčasťou našej ponuky sú aj rohové policové regály, ktoré možno zakúpiť samostatne, môžu však byť súčasťou rohovej regálovej zostavy. Nie všetky regály sú však pre tento účel vhodné, dôležitým prvkom je dostatočná plocha na bočnej časti regálu pre umiestnenie skrutiek.
Všetky regály sú prehľadne zoradené v kategórii drevené regály. Pomocou filtra je možné vyberať na základe typu regálu, rozmeru, počtu políc alebo nosnosti. Jedným z najpredávanejším typov je regál s označením RA4k65, výška 170, šírka 65, hĺbka 30 cm, a to vďaka výhodnej cene. Z masívnych regálov je veľmi predávaným typom R10 - kvalitný regál výšky 166 cm s piatimi plnými policami 83x33 cm, veľmi vhodný napr. Do zostavy regálov na knihy.
 
Drevené regály
Väčšina predávaných regálov nie je povrchovo upravovaná (prírodná forma natur). Dôvodom je zachovanie prirodzených vlastností borovicového dreva - farba, vôňa, dotyk. Ďalšou výhodou povrchovej úpravy natur je možnosť následnej impregnácia a farebné povrchové úpravy podľa vlastného uváženia.
Regály sa skladajú len z dvoch dielov - stojok a políc. Stojky pre pravú aj ľavú stranu sú prepojené spojovacou priečkou a tvorí tak pre každú stranu regálu iba jeden diel. Jednotlivé police sa fixujú do týchto dielov pomocou priložených skrutiek. Montáž je však veľmi jednoduchá. Všetky regály sú dodávané s skrutkami (ak sú potrebné) a montážnym návodom.
 
Drevené regály Drevené regályRovnako ako u ostatných regálov je aj tu potreba u skladovanie / ukladanie tovaru dodržiavať určité pravidlá:
  • Rozloženie hmotnosti materiálu na čo najväčšiu časť police
  • Fixovať regály navzájom alebo k stene, ak je to možné
  • Dodržať maximálnu možnú nosnosť police / regálu,
  • Pri zostavovaní postupovať podľa montážneho návodu
 
Drevené regály Drevené regály
  • Dĺžka 33 - 110 cm
  • Šírka: 33 - 55 cm
  • Výška 46 - 210 cm
  • Počet políc: 2 – 7
  • Hmotnosť: 5 - 25 kg
  • Nosnosť: 10 - 50 kg / polica
 
 
Drevené regály Drevené regály Kúpa drevených regálov je zaujímavou voľbou. Tieto regály však nie sú vhodné pre všetky účely. Nejedná sa o univerzálne regály. Predstavujú však určitú odlišnosť a ponúkajú množstvo výhod oproti ostatným regálom. Z našej ponuky si určite vyberiete kvalitné drevený regál za veľmi dobrú cenu už od 10,91 Eur.