+420 734 578 061

Kovový regál Helios

Vybírejte tu
Kovový regál Helios
Kovový regál Helios

Univerzálny regál

Regály Helios sú ďalšie z rady univerzálnych kovových regálov. Sú vhodné najmä pre dlhodobé uchovávanie predmetov v skladových priestoroch. Výnimkou môžu byť len priestory s vysokou vlhkosťou alebo vonkajšie priestory. Dôvodom sú police, ktoré sú vyrobené z tvrdej drevotriesky. Regály Helios, rovnako ako regály Orion, nájdu svoje využitie v domácnostiach, kanceláriách, garážach alebo skladoch. V ponuke je celý rad variantov rozmerov a počtov políc. Jedným z najpredávanejším je päť -policový regál s výškou 213, šírkou 100 a hĺbkou 60 cm.
Kovový regál Helios

5 základných dielov

Regál Helios sa skladá z piatich dielov: stojok, dvoch typov nosníkov políc, spojok stojok a jednotlivých políc. Regály s vyššou nosnosťou (275 kg) sú opatrené dodatočnou priečkou, ktorá sa umiestňuje pod každú policu. Spojky slúžia k fixácii dvoch dielov stojky. Súčasťou balenia sú aj plastové pätky a montážny návod. Regál Helios obsahuje viac dielov ako rad Ariel, aj napriek tomu je ale montáž alebo prípadná demontáž veľmi jednoduchá. V prípade poškodenia niektorého komponentu je výmena veľmi lacná a jednoduchá. Všetky komponenty je možné zakúpiť aj jednotlivo.
Kovový regál Helios
Kovový regál Helios

Kovová konštrukcia

Regály Helios disponujú kvalitnou kovovou konštrukciou, držiaky na police sú plechové. Konštrukciaje pozinkovaná (bez povrchovej farebnej úpravy, ktorou sú vybavené regály Orion), zaručuje dlhodobú životnosť a ľahkú údržbu regálu. Police sú vyrobené z tvrdej (HDF) drevotriesky.Neupravená drevotrieska nie je vhodná do vlhkých priestorov. Tento typ však možno dodatočne upravovať vrátane lakovania. Výsledkom je prijateľná hmotnosť regálu. Nosnosť regálu Helios je vysoká - ponúkaná je v dvoch variantoch, a to 175 kg a 275 kg na policu. Variant s vyššou nosnosťou obsahuje dodatočnú priečku pod každou policou.
Kovový regál Helios

Nastaviteľné police

Rovnako ako pri regáli Orion je model Helios vybavený možnosťou výškovo nastaviteľného polohovania políc. To umožnuje skladovať materiál a tovar rôznych tvarov a veľkostí. Otvory pre umiestňovanie políc sú v stojkách v intervale 3,5 cm, z dôvodu umiestnenia držiakov na police (postranných dielov) je minimálne odsadenie možné od 10 cm. Dôležité je umiestnenie aspoň jednej police v spodnej časti regálu, dôvodom je stabilita. Štandardné balenie jedného kusu regálu obsahuje 4, 5 alebo 6 políc. Na požiadanie je možné dokúpiť ľubovoľný počet políc aj ostatných komponentov.
Kovový regál Helios Kovový regál Helios Základnou vlastnosťou regálov rady Helios je pevná konštrukcia a jej vysoká nosnosť. 175, resp. 275 kg na policu je dosiahnuté správnou montážou, umiestnením police v spodnej časti regálu a rozložením požadovanej nosnosti rovnomerne na polici. Regály Helios, rovnako ako Orion, je možné fixovať k stene (pomocou voľno predajných skrutiek), prípadne fixovať viac regálov navzájom. Možno tak vytvoriť regálovú sústavu - veľmi účelný systém pre skladovanie tovaru a materiálu väčších rozmerov za účelom úspory miesta.
Kovový regál Helios Kovový regál Helios Montáž regála Helios je bezskrutková, nie je potrebné náradie. Pre dôkladné nasadenie postranných držiakov políc (plechové diely D, E - podľa montážneho návodu) do stojok možno použiť napr. Gumené kladivo. Základom montáže je spojenie dvoch kratších dielov stojok do jedného dielu pomocou komponentu C - spojky (na rozdiel od rady Orion, kde sa dva diely stojok zasúvajú do seba). Nasleduje nasadenie postranných častí do stojok (B) a položenie políc (A).
Kovový regál Helios Kovový regál Helios Regály Helios patria do kategórie, kde je požadovaná univerzálnosť použitia, pevná a jednoduchá konštrukcia s vysokou nosnosťou a možnosť jednoduchej montáže. To všetko regály Helios spĺňajú.V našom e-shope si môžete vybrať z celej rady variantov za skvelé ceny, a to už od 48,90 Eur.