+420 734 578 061

Kovový regál Metal

Vyberajte tu
Kovový regál Metal
Kovový regál Metal

Univerzálné použitie

Kovový regál Metal je vyrobený pre skladovanie výrobkov, tovaru či materiálu, a to v širokej škále priestor pre skladovanie. Patrí do kategórie univerzálnych skrutkovaných kovových regálov. Najviac využiteľný je vo firemných skladoch a prevádzkach. Pre domácnosti je vhodný do dielní, garáží alebo podkrovných priestorov. Vďaka celokovové pozinkované konštrukcii je regál odolný voči korózii. Možno ho preto použiť v skleníkoch alebo čiastočne pod strešných vonkajších priestoroch. Ponuku tvoria 3 základné výškové veľkosti od 100 do 250 cm a 6 rozmerov políc od 80x40cm do 100x50 cm. Regál je vyrábaný bez náterovej povrchovej úpravy. Regály sú prehľadne zoradené na e-shop.
Kovový regál Metal

3 základné diely

Regál Metal je tvorený iba tromi dielmi. Základom sú plechové police, ktoré sa priskrutkujú do stojok. Stojky regálov Metal nie sú skladané z dvoch častí (čo platí pre regály Helios, Saturn alebo Orion). Nevýhodou je väčšie balenie regálu - stojky sú dodávané zvlášť. Veľkou výhodou celistvosti stojok je však pevnosť a stabilita regálu. Ďalším dielom je kovový spojovník v tvare trojuholníka, ktorý slúži k lepšiemu pripevnenie políc ku stojinám. Súčasťou balenia sú aj skrutky, matice, plastové pätky a montážny návod. Pre prípad dokúpenia alebo výmeny niektorého z komponentov je možné tieto diely objednať v našom internetovom obchode.
 
Kovový regál Metal
Kovový regál Metal

Celokovová konštrukcia

Najväčšou prednosťou regálu Metal je skrutkovaná celokovová konštrukcia, ktorá zaisťuje dostatok pevnosti a stability. Pri rovnomernom rozložení váhy je možné na jednu policu uložiť až 100 kg záťaže. Pozinkovaná povrchová úprava zabraňuje korózii a mechanickému poškodeniu. Tento regál možno preto využívať v priestoroch so zvýšenou vlhkosťou. Údržba regálu (čistenie) je vďaka hladkej kovovej konštrukcii veľmi jednoduchá. Aj napriek tomu, že sa jedná o celokovový regál, celková hmotnosť nie je vysoká. Štyroch policový regál (police 80x40 cm) vysoký 150 cm váži 12,5 kg.
Kovový regál Metal

Nastaviteľné police

Regál Metal, rovnako ako regál Orion, Helios alebo Saturn, disponuje možnosťou ľubovoľného umiestňovanie políc. V každej stojke sa nachádza dostatok otvorov pre pripevnenie políc v požadovanej výške. Rozmiestnenie políc je možné kedykoľvek meniť. Vďaka otvorom je možné potom fixovať jednotlivé regály navzájom a docieliť vytvorenie regálové zostavy. Prípadná fixácie k stene je tiež možná. Tieto opatrenia zvýšia nosnosť a pevnosť regálov, možno potom využívať maximálne možné zaťaženie.
 
Kovový regál Metal Kovový regál MetalVďaka pevnej a stabilnej konštrukcii je možné uložiť na správne zostavený a ukotvený regál až 100 kg na jednu policu. Päť policový regál teda disponuje celkovou nosnosťou až 500 kg. Potrebné je však dodržať rovnomerné ukladanie materiálu a fixáciu regálu do steny, ktorá sa vykonáva bežnú metódou.
 
Kovový regál Metal Kovový regál MetalPre správnu kompletizácii regálu Metal je potrebné využiť náradie - skrutkovač a kliešte. Montáž je skrutkovaná. Aj napriek tomu je však značne jednoduchá a nevyžaduje veľa času. Základom je ukotvenie políc do potrebnej výšky pomocou priložených skrutiek. Pre montáž sú vhodné dve osoby. Je vhodné postupovať podľa montážneho návodu, ktorý je súčasťou balenia. Po zostavení odporúčame skontrolovať dotiahnutie jednotlivých skrutiek. Veľkou výhodou regálu Metal je celokovová konštrukcia, vysoká nosnosť a univerzálnosť použitia. Obstaranie tohto regálu pre domáce alebo firemné využitie znamená v kombinácii s výhodnou cenou na internetovom obchode www.stojanyregaly.sk výhodnú kúpu.