+420 734 578 061

Kovový regál Orion

Vybírejte tu
Kovový regál Orion
Kovový regál Orion

Univerzálny regál

Hlavnou prednosťou regálu Orion je univerzálnosť a pevnosť konštrukcie. Materiálovým zložením, jednoduchou konštrukciou a tvarom políc je regál určený na skladovanie tovaru a materiálov rôznych vlastností a rozmerov. Použitie regálov je vhodné najmä v skladových priestoroch firiem alebo domácností. Svoje uplatnenie nájdu tiež v kanceláriách, špajzách alebo garáži. Opticky regál Orion príliš nezaujme (narozdiel od regálu Sirius), jeho prednosťou je však praktickosť daná vysokou nosnosťou a jednoduchou montážou regálu . Orion je ponúkaný v celej rade variantov rozmerov a počtu políc. Jedným z najpredávanejším typov je päťpolicový regál výšky 200, šírky police 100 a hĺbky 50 cm.
Kovový regál Orion

5 základných dielov

Kovový regál Orion sa skladá z piatich hlavných častí: stojok, dvoch typov nosníkov políc a jednotlivých políc vyrobených z HDF (tvrdé drevovláknité) drevotriesky. Pre zvýšenie nosnosti sú súčasťou balenia tiež priečky, ktoré sa umiestňujú pod každú policu. Neupravená drevotrieska nie je vhodná do priestorov s vysokou vlhkosťou. Tento typ možno ale dodatočne upravovať, napr. lakovať. Každá stojina je rozdelená na dve menšie, dôvodom je zníženie rozmeru balenia. Nízky počet jednotlivých dielov zaručuje jednoduchú inštalácia alebo demontáž regálu. V prípade poškodenia je výmena jednotlivých komponentov jednoduchá a lacná. Súčasťou balenia sú aj plastové krytky na stojky a montážny návod.
Kovový regál Orion
Kovový regál Orion

Kovová konštrukcia

Regály Orion patrí do kategórie kovových regálov, police sú z dôvodu úspory hmotnosti vyrobené z tvrdej drevotriesky. Kovová pozinkovaná konštrukcia s práškovou úpravou zaručuje dlhú životnosť regálu, nízke opotrebenie a jednoduchú údržbu. Základnou vlastnosťou je vysoká nostnosť vzhľadom na relatívne nízku hmotnosť. Regál s rozmermi 200x100x50 cm s piatimi policami váži cca 25 kg. Svojou konštrukciou sa regály Orion podobajú regálom Helios, rozdiel je v povrchovej úprave. Tá je pri regáli Orion šedá - popolová(RAL 7035).
Kovový regál Orion

Nastaviteľné police

Pre skladovanie tovaru rôznych rozmerov možno ľubovoľne nastaviť vzdialenosť políc od seba. Minimálna vzdialenosť medzi jednotlivými policami je 10 cm, odporúčaná minimálna vzdialenosť je 20 cm. Z dôvodu stability je dôležité umiestnenie aspoň jednej police v spodnej časti regálu. Vzdialenosti medzi policami možno jednoducho meniť a kombinovať. Štandardný počet políc v regáli je 4, 5 a 6. V prípade potreby na vyšší počet je možné police alebo ďalšie komponenty dokúpiť.
Kovový regál Orion Kovový regál Orion Pevná konštrukcia regálov v kombinácii so správnou montážou a dodržaním základných podmienok (umiestnenie aspoň jednej police v spodnej časti regálov a rovnomerné uloženie záťaže na polici) umožňujú dosiahnuť vysokej nosnosti. Tá je pri regáli Orion stanovená na 275 kg na jednu policu (u regálov Helios potom 175, prípadne 275 kg, regál Ariel 50 kg.). Veľkou výhodou je možnosť pripevnenia regálov k stene, prípadne fixácia jednotlivých regálov k sebe navzájom
Kovový regál Orion Kovový regál Orion Pre zostavenie regálov Orion nie je potrebné náradie, montáž je bezskrutková. Pre starostlivejšie nasadenie plechových nosníkov políc (D, E - podľa montážneho návodu) do stojok možno použiť gumové kladivo. Základom je spojenie dvoch komponentov (B, C) stojok do jedného - nasadením do seba vznikne jedna stojina. (Tu je ďalší rozdiel od regálov Helios, u ktorého sa pre kompletizáciu každej stojky využíva spojovací diel). Nasleduje nasadenie plechových nosníkov do stojok a položenie police (A). Montáž regálov je jednoduchá, súčasťou každého balenia je aj montážny návod.
Kovový regál Orion Kovový regál OrionRegál Orion predstavuje celý rad potrebných vlastností, a to za prijateľnú cenu už od 58,61 Eur.
  • Všestrannosť použitia
  • Pevná a štabilná konštrukcia
  • Variabilné police
  • Jednoduchá bezskrutková montáž
  • Vysoká nosnosť
  • Regálové sústavy