+420 734 578 061

Stojany na víno

Vybyrajte tu
Stojany na víno
Stojany na víno sú v súčasnej dobe populárnym a žiadaným artiklom. Takmer každá domácnosť alebo firma disponuje niekoľkými fľašami vína alebo alkoholu a často sa ponúka otázka, za existuje možnosť prehľadného a pohodlného uloženia týchto fliaš a zároveň ich prezentácie. Ideálnym riešením je zakúpenie stojana na víno. Práve tieto stojany tvoria špecifickú kategóriu v našej regálové ponuke. Internetový obchod www.stojanyregaly.sk a www.vinogalerie.sk patrí k najväčším predajcom stojanov a regálov na víno v Českej republike.
Stojany na víno (vínnej fľaše) sú užitočným pomocníkom v každej domácnosti alebo firme. Slúži predovšetkým pre bezpečné a prehľadné uloženie fliaš, a to správnym spôsobom, tzn. horizontálne (vodorovné), kedy je hrdlo fľaše zaliate vínom. Okrem bežného užívania sú tieto stojany určené tiež pre skladovanie a archiváciu vína v pivniciach, vinárňach a reštauráciách, kde plní zároveň funkciu interiérového doplnku. Vďaka veľkému výberu možno zakúpiť stojan, ktorý splní očakávania každého zákazníka.
 
Stojany na víno
Všeobecne platí, že stojan na víno je výrobok menšej veľkosti, a to kovový alebo drevený, s dôrazom na estetiku. Označenie regál chápeme ako výrobok väčšieho rozmeru pre vyšší počet fliaš ako 30 ks, často drevený, natur (bez povrchovej úpravy). Stojany na víno rozlišujeme podľa rôznych kritérií. Jedným zo základných je druh materiálu, z ktorého je stojan vyrobený - drevo a kov. Ďalšími sú povrchová úprava, veľkosť a počet fliaš. Pre jednoduchšie vyhľadávanie v menu rozlišujeme stojany na víno tiež podľa rozmeru. V ponuke je prvým krokom výber materiálu a zároveň zvolenie počtu fliaš. Potom je už pre každého veľmi jednoduché vybrať ten pravý stojan.
Jedným z najpredávanejších je typ RW 3-30, lazúr palisander. Jedná sa o účelný, stredne veľký stojan pre 30 fliaš vína, určený pre domácnosti. Má tmavú povrchovú úpravu a masívne bočné steny. Pre vínotéky či reštaurácie sú vhodné skrutkované regály RW na 54, resp. 91 fliaš. Našu ponuku tvoria tiež rad špeciálnych stojanov, často na 1 - 3 fľaše, plniacich najmä estetickú úlohu.
 
Stojany na víno
Drevené stojany sú vyrobené z borovicového dreva, ktoré sa vďaka svojej všestrannosti používa práve na výrobu regálov a nábytku. Drevo ako prírodný materiál k vínu patrí a jeho použitie na výrobu stojanov na víno je vhodné aj po estetickej stránke. Drevené stojany patrí k najpredávanejším vďaka širokej ponuke typov a rozmerov. Ponuku rozširuje možnosť voľby povrchovej úpravy stojana.
Základné prevedenie je vo forme natur (prírodná), tzn. bez povrchovej úpravy. Tento typ nie je vybavený ani bezfarebným moridlom. Cieľom je zachovať prírodné vlastnosti dreva, hlavne jeho vôňu. Povrchová úprava lazúr je tvorená náterom tenko vrstvové lazúry v rôznom farebnom prevedení, a to Palisander (tmavá), Gaštan (svetlo hnedá) a Mahagon (mierne do červena). Ďalšími úpravami sú: Rustikal - tepelne opracovaný stojan je následne oparenia špeciálnym voskovým náterom kde vyniknú detaily dreva ako prírodného materiálu. Provance - úprava tvorená niekoľkými vrstvami lazúr (palisander + biela) a následná fyzická úprava do vzhľadu "francúzsky vidiecky štýl".
 
Stojany na víno
Kovové stojany sú druhou najpredávanejšou skupinou stojanov na víno. Vďaka kovovému materiálu sú vhodné napr. Do vlhkých prostredí, ich kombinácia s fľašami vína však nie je až na výnimky tak "dokonalá" ako pri drevených stojanov.
Z praktického hľadiska sú zaujímavé stojany Klasik, a to na 30 až 48 fliaš, ktoré sú tvorené veľmi jednoduchou drôtené konštrukciou so šedou a čiernou lakovanou povrchovou úpravou. Vďaka plastovým úchytom je možné stojan uchytiť k stene a taktiež nadstaviť ďalším kusom. Účelnými ale zároveň ušľachtilými regály sú typy Sirius a Deluxe. Regály s chrómovanou povrchovou úpravou sú určené do akéhokoľvek interiéru alebo reštauračnej kuchyne. Disponujú vysokou nosnosťou a vďaka svojmu prevedení patrí k najkvalitnejším. Veľká časť kovových stojanov je veľmi predávaným artiklom zvyčajne v predvianočnom období - sú veľmi vhodné ako darček. Jedná sa o menšie typy stojanov s čiernym, strieborným, chrómovým alebo bronzovým povrchom.
 
Stojany na víno Stojany na vínoVäčšina drevených stojanov a časť menších kovových stojanov je dodávaná v zloženej forme, väčšie typy sa dodávajú v demontovanom stave. Dôvodom je úspora miesta pri transporte a zníženie možnosti poškodenia. Všetky stojany, pri ktorých je požadovaná montáž, sú opatrené skrutkami a príslušným montážnym návodom. Pri umiestňovaní tovaru do stojanov je potrebná opatrnosť vzhľadom na krehkosť a často vyššiu obstarávaciu cenu ukladaných fliaš. U každého stojanu / regálu sa odporúča pripevnenie k stene, prípadne vzájomnej upevnenie. Pokiaľ nie je fixácia možná, je vhodné umiestnenie stojanu pri stene alebo u ďalšieho pevne stojaceho predmetu.
 
Stojany na víno Stojany na víno
  • Výška: 12 až 175 cm
  • Dĺžka: 5 až 72 cm
  • Šířka: 9 až 45 cm
  • Počet fliaš: 1 až 91 kusov
 
 
Stojany na víno Stojany na vínoKúpa stojana na víno je veľmi dobrou voľbou. Dôvodom môže byť prehľadné uloženie Vašich obľúbených vín a tiež nový a zaujímavý interiérový doplnok. Z našej pestrej ponuky si určite vyberiete kvalitný stojan na víno, a to už od 7,86 Eur.